Viewing Station: CAN-ON-1199 : Orono 3.1 S
Feb 12, 2026 - May 13, 202676 Total Observations
View:
Station Overview
Recent Precip Accumulations Go to Precip Summary
Today: NA
Obs Missing
Month-To-Date: 1.19"
13 of 13 days covered by obs
Year-To-Date: 12.48"
91 of 133 days covered by obs
Station Activity
Period of Record
Feb 12, 2026 - May 13, 2026
Duration of Record
3 months 1 day
Pct of Days covered by Precip Obs
100%
Observation Counts
Daily Precip
68
Multi-day Precip
8
Condition Monitoring
0
Significant Weather
0
Hail
Total Obs
76
Recent Precip Go to Precip Calendar
SuMoTuWeThFrSa
SuMoTuWeThFrSa
     12
Legend
No Obs
NA
Zero
Trace
Multiday Obs
Overlapping Obs
0.01 - 0.09"
0.10 - 0.24"
0.25 - 0.99"
1.00 - 1.99"
2.00 - 3.99"
4.00 - 40.00"